Včelařství Havlasová

Komenského ulice  115

Strakonice  386 01

Tel.:   776 812 697

Publikace

Kniha obsahující mnohé užitečné a důležité informace nejen pro začínající včelaře.

Včelařství

Oblíbená a velmi poutavě zpracovaná publikace obsahující nejen fakta o včelích produktech a návody na jejich zpracování, ale i vynikající recepty.

Včelí produkty mýtů zbavené

Publikace rakouského autora Heinricha Gritsche oceněná zlatou medailí na mezinárodní konferenci „Apimondia 2005“.

Silná včelstva po celý rok

Poznejte svého největšího a obávaného nepřítele a naučte se mu čelit! Tato kniha Vám bude užitečným pomocníkem.

Mor včelího plodu

„Kde se bere medovice?“, „Jací jsou její producenti?“ a „Jaké vlastnosti má medovicový med?“ na tyto a mnohé další otázky o medovici a medovicovém medu Vám odpoví tato velmi pěkně ilustrovaná kniha.

Medovice a včely

Textové pole: Zpět na přehled

Autor stránek:    Ing. Milan Havlas

Textové pole:     Domů
Textové pole:    Kontakt
Textové pole: O obchodu
Textové pole: Fotogalerie
Textové pole:    Odkazy
Textové pole: Zpět na přehled

„Čistota půl zdraví!“ Toto přísloví platí i ve včelařství. Tato kniha Vás provede nejrůznějšími způsoby dezinfekce včelařských pomůcek a vybavení.

Dezinfekce ve včelařství

Varoáza je strašákem všech včelařů a boj s ní nikdy nekončí. Tato publikace Vám v tomto boji pomůže a přehledně Vás provede různými způsoby léčení a preventivních opatření.

Celý rok proti varoáze

Publikace stručně a jednoduše vysvětluje získávání včelích produktů, jejich další zpracování a úpravu. Bude jistě užitečnou příručkou nejen pro začínající včelaře.

Získávání a zpracování včelích produktů

Názorná ukázka  způsobu včelaření v běžně používaných systémech úlů - vysokonástavkovém, nízkonástavkovém a jejich kombinaci. Provázet Vás budou odborníci z SOUVč Nasavrky a VÚVč Dol.

Včelaříme nástavkově - DVD

Výborně zpracované DVD Vás provede včelařským rokem a všemi důležitými činostmi a nástrahami, které Vás v průběhu roku čekají. Vynikající pro začínající včelaře, ale nejen pro ně. Provázet Vás budou odborníci z SOUVč Nasavrky a VÚVč Dol.

Včelařský rok 1.díl - DVD

Výborně zpracované DVD Vás provede včelařským rokem a všemi důležitými činostmi a nástrahami, které Vás v průběhu roku čekají. Vynikající pro začínající včelaře, ale nejen pro ně. Provázet Vás budou odborníci z SOUVč Nasavrky a VÚVč Dol.

Včelařský rok 2.díl - DVD

Podpořte jarní rozvoj a výnosy medu od svých včel. Toto DVD Vám pomůže s výběrem vhodných včelařsky významných rostlin pro okolí včelnice.

Včelí pastva - DVD

Chov kvalitních včelích matek je komplikovaná záležitost. Začínajícím ale i stávajícím chovatelům včelích matek bude toto DVD jistě užitečným pomocníkem.

Chov včelích matek - DVD

Publikace věnovaná včelímu vosku, jeho získávání, úpravě, vlastnostem atd.

Včelí vosk a jeho produkce